cms.weather
18oC

Make a gift

Book Online Book
Go further

News

XIII Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich

XIII Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich "Złote Kierpce"

To już XIII edycja Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich "Złote Kierpce". Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Zakopane, odbędzie się w weekend 23 i 24 kwietnia w Kinie Sokół w Zakopanem. Festiwal ma charakter przeglądu konkursowego i stanowi eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, do którego dostaną się najlepsze zespoły wyłonione przez jury. W Festiwalu mogą wziąć udział dziecięce zespoły regionalne prezentujące folklor górali podhalańskich. Zespoły są zgłaszane w dwóch kategoriach wiekowych: 6-14 lat i 14-18 lat (wyjątkowo w widowiskach mogą wystąpić osoby dorosłe grające role osób starszych). Zwycięskie grupy wystąpią na 53 Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem podczas Koncertu Mali Górale.

Learn more

23 Kwi

Zawody Na Starym Sprzęcie <br/>O Wielkanocne Jajo

Zawody Na Starym Sprzęcie
O Wielkanocne Jajo

Nie ma chyba bardziej malowniczej imprezy pod Tatrami niż zawody „O Wielkanocne Jajo” im. Krystyny Behounek. Po dwóch latach pandemicznej przerwy w lany poniedziałek na Kalatówkach ponownie odbędą się zawody na starym sprzęcie narciarskim!

Od samego rana w kierunku Hotelu Górskiego PTTK na Kalatówkach z ciężkimi, drewnianymi nartami na ramieniu będą zdążać zawodnicy i zawodniczki. Nie sposób ich pomylić: wyglądają, jakby zostali przeniesieni w czasie. Niektórzy paradują w eleganckich strojach wprost z żurnala mody przedwojennej, inni przypominają pionierów sportów zimowych w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Warunek konieczny dla wszystkich: drewniane narty, klasyczne wiązania, skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Learn more

18 Kwi

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2022

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2022

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2022. Pomimo panującej na świecie pandemii korona wirusa, największe zimowe, a zarazem najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe w Zakopanem – Puchar Świata w Skokach Narciarskich odbędzie się w styczniu 2022 roku.

 

W 2022 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, podczas konkursu w rywalizacji zmierzą się najlepsi skoczkowie z całego świata. W piątek, 14 stycznia 2022 r. na Wielkiej Krokwi zostaną rozegrane kwalifikacje, w sobotę, 15 stycznia 2022 r. miejsce będzie miał konkurs drużynowy, a dzień później, czyli 16 stycznia 2022 r. zawodnicy powalczą o zwycięstwo w konkursie indywidualnym.

Program Pucharu Świata

 

Piątek, 14.01.2022

 • 15:30 – Oficjalny trening
 • 18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 15.01.2022

 • 15:00 – Seria próbna
 • 16:00 – Konkurs drużynowy

Niedziela, 16.01.2022

 • 15:00 – Seria próbna
 • 16:00 – Konkurs indywidualny
Learn more

14 Sty

XIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

XIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

Już po raz 13 Miasto Zakopane i parafie Zakopiańskie zapraszają na radosne świętowanie Narodzin Jezusa Chrystusa. Podczas Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze, ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…” w zakopiańskich kościołach zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki i najnowsze, współczesne kompozycje. Wspólny śpiew zebranych, przypominający w słowach to cudowne wydarzenie przyjścia Boga na świat, będzie rozbrzmiewał w Zakopanem od Wigilii Bożego Narodzenia do Święta Matki Bożej Gromnicznej ( 24.12.2021 do 2.02.2022).

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem JE Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W tegorocznej edycji będzie można posłuchać znakomitych wykonawców m.in.: Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, Natalii Kukulskiej, Haliny Frąckowiak, Łukasza Zagrobelnego, Podhalańskiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Turliki”, Chóru „Canticum Iubilaeum” z Limanowej, Hanki Rybki, zespołu „9Siył”, zespołu „Giewont”, zespołów „Zyngry” i„Harni”, Uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych z Zakopanego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

www.festiwale.zakopane.pl

 

Learn more

24 Gru

.

.

Serdecznie zapraszamy na koncerty i wydarzenia towarzyszące 13. edycji festiwalu Muzyka na Szczytach.

Na wszystkie koncerty i wydarzenia wstęp wolny – z uwagi na pandemię COVID zapisy przyjmowane są w biurze Stowarzyszenia bądź bezpośrednio przed wydarzeniem. Liczba miejsc ograniczona.

Poniżej ling do programu:

https://muzykanaszczytach.com/program-2021/

 

Learn more

11 Wrz

52. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

52. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Jego dzieje sięgają czasów II Rzeczpospolitej, a rodowód można łączyć z koncepcją „Związku Ziem” wyrosłą na gruncie podhalańskiego regionalizmu, skonkretyzowaną w latach 20-tych XX w. przez Władysława Orkana. Proponowana przez niego koncepcja zakładała zjednoczenie wszystkich grup zamieszkujących polskie Karpaty, od Huculszczyzny aż po Beskid Śląski i stworzenie dla tak pojętego organizmu wspólnego programu rozwoju. Podobne cele przyświecały twórcom „Święta Gór”, które po raz pierwszy miało odbyć się w 1934 r. w Zakopanem. Niestety ogromna powódź pokrzyżowała plany. Ale już rok później 4 sierpnia 1935 r., Podhalanie witali muzyków, tancerzy, śpiewaków, twórców i artystów ludowych przybyłych pod Tatry z całych polskich Karpat, od Czeremoszu aż po Olzę. Przez cały tydzień górale żywieccy, sądeccy, beskidzcy, Huculi, Łemkowie, Bojkowie prezentowali dorobek twórczy swych ziem. Już wtedy święto miało charakter konkursu, a główne nagrody przypadły Hucułom. Dwa lata później impreza przemianowana na „Tydzień Gór” odbyła się w Wiśle. Po II wojnie idea góralskiego święta odżyła ponownie w zmienionej nieco formie pod nazwą „Jesieni Tatrzańskiej”, imprezie mającej przedłużyć letni sezon turystyczny pod Giewontem. Na początku prezentacje zespołów były tylko jednym z wielu punktów programu. We wrześniu 1965 r. na scenie kina „Giewont” wystąpiły cztery miejscowe zespoły. Zachwyciły widzów, dając wyraźny sygnał organizatorom, że folklor widowiskowy może być największą atrakcją zakopiańskiego święta. Tak też się stało. W 1968 r. oprócz polskich zespołów zaproszono grupy z zagranicy – odbył się pierwszy międzynarodowy festiwal. Początkowo wszystkie zespoły rywalizowały w jednej kategorii, a do zdobycia była tylko jedna główna nagroda „Złota Ciupaga”. Niemniej już po pierwszym konkursie, jurorzy dostrzegając ogromne różnice pomiędzy zespołami zgłosili potrzebę przeformułowania jego zasad.

Dziś zakopiański konkurs jest prestiżową i uznaną imprezą folklorystyczną, nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Przez minione 50 lat uczestniczyło w nim blisko 600 zespołów zagranicznych z kilkudziesięciu krajów oraz ponad 200 grup polskich.

Wiele imprez towarzyszących Festiwalowi uatrakcyjnia co roku to wielkie święto, proponując szereg atrakcji dla miłośników rękodzieła podczas Kiermaszu Sztuki Ludowej, muzyki folkowej oraz inspirowanej muzyką góralską podczas organizowanych koncertów.

 

Learn more

12 Sie

.

.

Tegoroczna, szósta już edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbędzie się pod hasłem „Wokół książki".

Zakopiański Festiwal Literacki, który zadebiutował na kulturalnej mapie Polski w roku 2016, nawiązuje do bogatej tradycji literackiej Zakopanego. Stanowiło ono centrum życia kulturalnego w latach 20-tych ubiegłego wieku, było miejscem wypoczynku i twórczej działalności wybitnych polskich pisarzy. Zakopane już od czterech lat na powrót staje się w sierpniu literacką stolicą Polski. W ramach Festiwalu odbywają się spotkania autorskie, promocje książek, a także wernisaże wystaw malarstwa oraz koncerty. Nie zabraknie również regionalnego akcentu — spotkania „Na tatrzańskim szlaku literatury". Tę część festiwalu zwieńczy przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego dla jednej z nominowanych książek. Dodatkowo, przez cały czas trwania Festiwalu, na Placu Niepodległości odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne oraz warsztaty animacji filmowej dla dzieci, głośne czytanie i inne wydarzenia przewidziane w programie Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Learn more

09 Lip

Zakopiański Dzień Dziecka 2021

Zakopiański Dzień Dziecka 2021

Dzień Dziecka Zakopane, niedziela 13 czerwca 2021 Dolna Rówień Krupowa. Zapraszamy dzieci wszystkich stron świata wraz z rodzinami i rodzicami.

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, kojarzy się z zabawą i radością. Ostatnimi czasy brakuje nam powietrza, swobody i radosnego kontaktu z drugim człowiekiem. Brakuje tego wszystkim, a szczególności dzieciom. Czerwiec rozpoczyna się każdego roku ich świętem, a Miasto Zakopane przygotowało w tym roku dla wszystkich dzieci i ich rodzin Zakopiański Dzień Dziecka. Odbędzie się on w sercu Zakopanego – w słynnym parku Dolna Rówień Krupowa. Co czeka dzieci z opiekunami? Przede wszystkim atrakcje związane z historią regionu, a przede wszystkim ze 100-leciem wybuchu Powstania Śląskiego.

Organizatorzy przygotowali konkursy, występy oraz kolorowe warsztaty związane z różnymi dziedzinami sztuki. Nie zabraknie tematyki ekologicznej, pokazu filmów i dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Niewątpliwą atrakcją będzie obecność gości specjalnych – 21. Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. M. Boruty-Spiechowicza i żołnierze Sił Powietrznych z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo–Kondycyjnego na Groniku.
W samym parku można spodziewać się wielu niespodzianek.

Learn more

13 Cze

85 lat Polskich Kolei Linowych

85 lat Polskich Kolei Linowych

Polskie Koleje Linowe już od 85 lat zapewniają wspaniałe przeżycia w wyjątkowych lokalizacjach turystycznych.
85 lat temu, 15 marca 1936 roku, na szczyt Kasprowego Wierchu wjechał pierwszy wagon kolei linowej. To symboliczna data, która jest początkiem historii PKL.

Turystów, którzy 15 marca planują wyjazd w góry, czeka nie lada niespodzianka. Z okazji rozpoczęcia jubileuszu Spółka przygotowała w swoich ośrodkach turystycznych 50 proc. zniżkę na przejazdy wszystkimi czynnymi kolejami Grupy: na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar i Jaworzynę Krynicką. Bilety  z niespotykaną wcześniej zniżką można zakupić w sklepie internetowym PKL. 
Promocja obowiązuje zarówno na bilety i skipassy kupowane w kasach, jak i w sklepie internetowym.

 

Learn more

15 Mar

Bezpieczny weekend w Zakopanem

Bezpieczny weekend w Zakopanem

Przyjeżdżając do Zakopanego i w Tatry pamiętajmy o wciąż obowiązującym w naszym kraju reżimie sanitarnym: zachowujmy dystans, zasłaniajmy usta i nos (od soboty 27 lutego tylko przy pomocy maseczek!), myjmy często ręce.

W Tatrach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego. Pamiętajmy, że komunikat lawinowy zamieszczony na stronie www.topr.pl jest elementem systemu ostrzegania i zawiera przede wszystkim ogólny opis zagrożenia lawinowego, który stanowi podstawę do własnej oceny użytkownika. Nie zastępuje samodzielnej oceny lokalnej sytuacji lawinowej. Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia zimowego.

Learn more

26 Lut

Festiwal „Inspirowane górami”

Festiwal „Inspirowane górami”

Festiwal „Inspirowane górami” im. Ewy i Macieja Berbeków początkami sięga roku 2012, kiedy to odbyła się pierwsza edycja wydarzenia. Festiwal poświęcony jest głównie tematom dotyczącym współczesnych fascynacji Tatrami i ludzi, którzy związali swoje życie z górami i miastem leżącym u ich podnóża. W ramach festiwalu organizowane są liczne wydarzenia, podczas których spotkać można wielu artystów, dla których Zakopane i góry są inspiracją w tworzeniu sztuki.

Maciej Berbeka to polski himalaista, zdobywca 5 ośmiotysięczników, artysta malarz, grafik i scenograf, który zaginął 6 marca 2013 na stokach Broad Peak w Karakorum. Dokonał pierwszych zimowych wejść na Manaslu, Czo Oj, oraz Broad Peak z Adamem Bieleckim, Tomaszem Kowalskim oraz Arturem Małkiem.

W tym roku w dniach od 15 do 20 października 2020 roku odbywać się będzie dziewiąta edycja Festiwalu „Inspirowane Górami” im. Ewy i Macieja Berbeków. Wydarzenia odbędą się jak w latach poprzednich w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór, Kinie „Miejsce”, Kinie „Sokół”, Teatrze im. St. I. Witkiewicza oraz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Festiwal nie jest biletowany.

Learn more

15 Paź

XXIV Jazz Camping 2020

XXIV Jazz Camping 2020

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie w Hotelu Górskim PTTK Kalatówki, które na stałe wpisało się w kalendarz podhalańskich imprez. Zbliża się 24. edycja corocznej legendarnej imprezy – Festiwal Jazz Camping Kalatówki 2020. To niezwykłe muzyczne widowisko, które odbywa się na Kalatówkach w okresie jesiennym. Z roku na rok festiwal przyciąga wielkie grono zagorzałych miłośników jazzu i nie tylko.

Jazz Camping Kalatówki to impreza której historia sięga 1956 roku. Pierwszy koncert odbył się w 1959, a następny w 1960. Kolejna edycja imprezy miała miejsce dopiero w 1997 z inicjatywy Marty Łukaszczyk oraz Małgorzaty i Zbigniewa Namysłowskich. Od tego czasu spotkania na Kalatówkach odbywają się corocznie. Jest to impreza kulturowa, gdzie pod Tatry przybywają muzycy starszego i młodszego pokolenia. Na Kalatówki przyjeżdża wiele znanych polskich wykonawców jazzowych nie tylko z Polski. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „góry i jazz doskonale do siebie pasują”. To co wyróżnia festiwal w sercu Tatr to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków, a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.

Learn more

28 Wrz

Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki

Tegoroczna, piąta już edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbędzie się pod hasłem „Moc słów".

Organizatorzy dokładają swoją cegiełkę do promowania wartościowych i ważnych zjawisk współczesnej literatury i sztuki, a wybór miejsca jest nieprzypadkowy. Celem jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego, którą tworzyły takie nazwiska jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński i wielu innych. Oprócz tego, niezwykle istotne jest zaproszenie pod Tatry wybitnych, docenianych i nagradzanych literatów.

Zakopiański Festiwal Literacki, który zadebiutował na kulturalnej mapie Polski w roku 2016, nawiązuje do bogatej tradycji literackiej Zakopanego. Stanowiło ono centrum życia kulturalnego w latach 20-tych ubiegłego wieku, było miejscem wypoczynku i twórczej działalności wybitnych polskich pisarzy. Zakopane już od czterech lat na powrót staje się w sierpniu literacką stolicą Polski. W ramach Festiwalu odbywają się spotkania autorskie, promocje książek, a także wernisaże wystaw malarstwa oraz koncerty. Nie zabraknie również regionalnego akcentu — spotkania „Na tatrzańskim szlaku literatury". Tę część festiwalu zwieńczy przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego dla jednej z nominowanych książek. Dodatkowo, przez cały czas trwania Festiwalu, na Placu Niepodległości odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne oraz warsztaty animacji filmowej dla dzieci, głośne czytanie i inne wydarzenia przewidziane w programie Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Zakopanego, by sięgnąć tam po najciekawsze książki i miło spędzić wakacje pod Tatrami z literaturą.

Learn more

14 Sie

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Europejskich Targi Produktów Regionalnych. Mimo czasu pandemii, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury podjęła decyzję o zorganizowaniu imprezy, choć w nieco okrojonej formie.

Limit 150 osób na imprezach masowych powoduje, że do targowego miasteczka będzie mogła wchodzi określona grupa osób, ograniczona też będzie (choć w niewielkim stopniu) ilość wystawców.  Ze względów bezpieczeństwa również charakter imprez towarzyszących w tym koncertów znacznie się zmieni.

 

Nie będzie niestety wspólnych degustacji i pokazów kulinarnych, ale atrakcji na pewno nie zabraknie. Jest to niestety niezbędne, aby zachować środki ochrony sanitarnej i wszyscy mogli na imprezie czuć się bezpiecznie.  Mimo tych niedogodności organizatorzy zapewniają, że atmosfera i klimat będzie dokładnie taki sam jak w poprzednich latach. Pod Tatry w sierpniu w Zakopanem na Górnej Równi Krupowej powstanie targowe miasteczko a w nim pojawią się same najlepsze produkty regionalne z całej Polski. Co prawda przedstawicieli Europy w tym roku nie będzie, ale wiele regionów naszego kraju ma do zaoferowania pod tym względem naprawdę sporo – zarówno jeśli chodzi o produkty regionalne jak i rękodzieło. Serdecznie zapraszamy na zakopiańską Rówień Krupową.

Learn more

11 Sie

Zakopiańskie Lato Teatralne

Zakopiańskie Lato Teatralne

Zakopiańskie Lato Teatralne stało się nieodłącznym elementem wakacji pod Tatrami. Program przygotowany przez krakowski Teatr VIS A VIS nawiązuje do Zakopanego z czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to miejscowość była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.

Inspiracją tego kameralnego, letniego cyklu tatralnego jest życie artystyczne i towarzyskie Zakopanego okresu XX-lecia międzywojennego, kiedy to ta malownicza górska miejscowość była ulubionym miejscem artystów, letników i poszukiwaczy wrażeń.

W tym roku na scenie zakopiańskiego amfiteatru zobaczymy kameralne, barwne formy teatralne łączące znane i lubiane szlagiery muzyczne z humorystycznymi, pełnymi groteski artystów tworzących niegdyś pod Tatrami z utworami innych bywalców dawnych, zakopiańskich salonów artystycznych i towarzyskich…

Program

5 lipca (niedziela), 18.00
„Nie kochać w taką noc to grzech”

12 lipca (niedziela), 18.00
„Czysta blaga a ‘la Witkac”

19 lipca (niedziela), 18.00
„Romans pod Tatrami”

26 lipca (niedziela), 18.00
„Bajadera Cafe”

Przedstawienia odbywają się w Muszli koncertowej w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego obok naszego hotelu - wstęp bezpłatny.

 

Learn more

02 Lip

OTWARCIE TPN DLA TURYSTÓW

OTWARCIE TPN DLA TURYSTÓW

Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego.

"BĄDZ BEZPIECZNY I ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO INNYCH"

TPN apeluje o stosowanie się do zaleceń związanych z epidemią.

Prosimy wszystkich turystów planujących poruszanie się szlakami turystycznymi w obrębie parku o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Learn more

04 Maj

Puchar Świata Zakopane 2020

Puchar Świata Zakopane 2020

Magiczna atmosfera Zakopanego przyciąga jak magnes zarówno kibiców, jak i najlepszych skoczków narciarskich. Niepowtarzalny klimat pod Wielką Krokwią sprawia, że o konkursach w Polsce mówi cały świat skoków. Nie inaczej będzie w ciągu najbliższych trzech dni, kiedy to zawodnicy będą rywalizować w konkursie drużynowym (sobota) i indywidualnym (niedziela). Najpierw czekają ich jednak piątkowe treningi i kwalifikacje.

PROGRAM PŚ W ZAKOPANEM (24-26.01.2020)

Piątek (24.01)

 • 16:00 - oficjalny trening (dwie serie)
 • 18:00 - kwalifikacje

Sobota (25.01)

 • 15:00 - seria próbna
 • 16:15 - konkurs drużynowy

Niedziela (26.01)

 • 15:00 - seria próbna
 • 16:00 - konkurs indywidualny
Learn more

24 Sty

Tour de Pologne 2019

Tour de Pologne 2019

Tour de Pologne 2019 zostanie rozegrany w dniach 3-9 sierpnia. Nasz narodowy wyścig zaliczany jest do klasyfikacji UCI World Tour i do Polski przyjadą gwiazdy światowego kolarstwa.

8 sierpnia kolarze wyruszą na trasę 6. etapu Tour de Pologne 2019, który rozegrany będzie w Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach. Na uczestników czeka jeden z najpiękniejszych odcinków, m.in. dzięki tatrzańskiej scenerii Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 161 km.

Kolarze na trasę 6. etapu Tour de Pologne 2019 wyruszą z ulicy Powstańców Śląskich w Zakopanem o 14.15 przejazdem honorowym. O 14.20 w Kościelisku odbędzie się start ostry.

Na kolarzy czeka widowiskowa trasa, której towarzyszyć będzie piękna, tatrzańska sceneria. Trasa będzie miała charakter powtarzalny, zaplanowano 5 okrążeń po 28,9 km. Na zawodników czeka aż pięć premii górskich Tauron, na Pitoniówce na wysokości 903 m.n.p.m. Nie zabraknie również premii lotnych LOTTO - dwie z nich rozpoczną się w Zębie, a trzecia w Ratułowie. Przed finiszem odbędzie się jeszcze jedna premia górksa TAURON - Gubałówka na wysokości 1126 m.n.p.m.

Learn more

08 Sie

Otwarcie Sezonu Letniego 2019

Otwarcie Sezonu Letniego 2019

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie….moc atrakcji w Zakopanem! Z pewnością nie będziesz się nudzić. Wszystko wskazuje, że na zakopiańskiej Równi Krupowej czeka nas kolejne niezapomniane wydarzenie. Zapraszamy do Zakopanego w weekend w dniach od 28 do 29 czerwca. Będzie to wyjątkowa impreza – Lato z Radiem! Czeka Cię niezapomniane rozpoczęcie wakacji 2019!

Lato z Radiem Festiwal to wielka muzyczna impreza wzbudzająca ogromne zainteresowanie. Jest to świetna okazja by na żywo zobaczyć występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W zeszłym roku festiwal odbywał się w Gdyni, tym razem jednak Lato z Radiem Festiwal zawita do Zakopanego!

Już od piątku, 28 czerwca można będzie wziąć udział w audycjach wszystkich anten Polskiego Radia. Czekają na Ciebie najlepsze imprezy plenerowe i moc konkursów z nagrodami. Popołudniami i wieczorami odbywać będą się niezapomniane koncerty.

Nie da się ukryć, że będzie to najlepsze otwarcie sezonu letniego w te wakacje! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Na scenie zagrają: Kayah, Krzysztof Zalewski, Włodek Pawlik Trio, Sławek Uniatowski z Zespołem, Warszawskie Combo Taneczne, Big Band Piotra Kostrzewy, Kapela ze Wsi Warszawa i Hanka Rybka.

Learn more

28 Cze

Noc Muzeów <br/>w Zakopanem

Noc Muzeów
w Zakopanem

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów. Oprócz oprowadzania z przewodnikiem, nie zabraknie wydarzeń związanych z obchodami 130-lecia Muzeum oraz spotkań poświęconych sztuce i twórczości Podhala.

W wilii Oksza oraz w Galerii Władysława Hasiora startujemy o godzinie 20:00. Wydarzenia w Gmachu Głównym przy ul. Krupówki 10 zaczynają się o godzinie 15:00, natomiast do Dworu w Łopusznej zapraszamy od godziny 18:00.

Zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego będą tego dnia czynne w godzinach 20.00-24.00.

W tym roku w Nocy Muzeów biorą udział cztery zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego, Dwór w Łopusznej oraz prezentujemy wystawę plenerową przy dolnych Krupówkach.

Wstęp bezpłatny.

PROGRAM

Wystawa plenerowa fotografii archiwalnych przy dolnych Krupówkach obok Cukierni Samanta.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

„Motylem jestem” – warsztaty plastyczne dla dzieci, Aleksandra Michalska, Monika Pietraszko-Warchałowska, godz. 15:00 – 17:00

„Schronisko dla wiedzy o Tatrach i Podhalu” – otwarcie wystawy, Anna Kozak, dr Magdalena Kwiecińska, godz. 18:00

Koncert etno-jazzowy „Harmony Trejo” organizowany przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego i Muzeum Tatrzańskie, współfinansowany przez Gminę Miasto Zakopane, godz. 19:30-20:30

„Opowieści o muzeum, ludziach i zbiorach” oprowadzanie po wystawie czasowej, Anna Kozak, dr Magdalena Kwiecińska, godz. 20:30 – 22:00

Licytacja kopii zdjęć archiwalnych 21:30 – 22:30

„Muzealne ABC” spacer po stałej ekspozycji, dr Magdalena Kwiecińska, Marcin Warchałowski, godz. 23:00 – 24:00

Nocna wyprzedaż książek i wydawnictw, godz. 20:00 – 24:00

 

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zamoyskiego 25

„Widok z Kołowego jest piękny, bez zastrzeżeń” – spotkanie o Mieczysławie Karłowiczu, Wojciech Szatkowski, godz. 20:00 – 21:00

„47437 dni istnienia Muzeum Tatrzańskiego” – wykład – prezentacja, dr hab. Zbigniew Moździerz, godz. 22:00 – 23:00

 

Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18b

„Hasior+” oprowadzanie po wystawie czasowej, godz. 20:00 – 21:00

„Skala dziwności” – otwarcie wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i FaVU w Brně, Julita Dembowska, godz. 21:00

Wydarzenia towarzyszące do godz. 24:00

 

Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Tetmajera 15

Koziołek Matołek – Bajki z projektora edycja II, Aleksandra Michalska, Monika Pietraszko-Warchałowska, godz. 20:00 – 21:00

Oprowadzanie po Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Anna Gorycka, godz. 21:00 – 22:30

 

Dwór w Łopusznej, ul. Gorczańska 2

„Seweryn Goszczyński – ojciec etnografii Podhala” – historie Goszczyńskiego i jego związek z Łopuszną, pogawędki lokalne (mity i legendy), czytanie fragmentów „Dziennika podróży do Tatrów…” Goszczyńskiego, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, godz. 18:00 – 22:00

 

Learn more

18 Maj

XXI zawody o Wielkanocne Jajo

XXI zawody o Wielkanocne Jajo

Zapraszamy na kolejną edycję imprezy - 22 kwietnia 2019 -  tradycyjnie w Lany Poniedziałek

Ramowy program Zawodów:

10:00 Zapisy na Zawody

11:35 Prezentacja Zawodników

12:00 Start konkurencji

14:30 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

 Impreza rozpoczyna się od prezentacji Zawodników, którzy paradują zarówno w eleganckich strojach, wprost z żurnala mody przedwojennej, jak i pionierzy sportów zimowych w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Warunek konieczny dla wszystkich: drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach:  jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem. Druga kategoria to slalom równoległy – tu w szranki stają panie przeciwko panom a  rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze.

 Na zakończenie Zawodów, Zwycięzcy otrzymują piękne Wielkanocne Jaja oraz atrakcyjne nagrody a  następnie wraz z wszystkimi Uczestnikami pozują do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

Learn more

22 Kwi

Feryjne granie

Feryjne granie

Koncerty feryjne organizowane będą dwa razy w tygodniu w Kawiarni Widokowej "3.PIĘTRO" w godzinach od 18:00 do 22:00. Wystąpi zespół "Cover & Folk Squad" i Izabela Staruch.

Iza Staruch śpiewa w języku francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim oraz polskim. Z piosenek francuskich śpiewa utwory Edith Piaf m.in. "La vie en rose" , "No je ne regrette rien" , "Mon Dieu" , "Mon Manege a moi" , "Sous la ciel de Paris" , oraz z repertuaru Garou, utwory z musicalu Notre Dame de Pari, a także polską poezję śpiewaną. Pośród piosenek włoskich, hiszpańskich i portugalskich są piosenki refleksyjne a także wesołe, w tym fado oraz flamenco. W języku Polskim standardy międzywojenna także współczesne. Po kilkuletnim pobycie we Francji, śpiewa głównie w Krakowie. Ostatnio koncertowała z dużym sukcesem w Owczarni Muzycznej. Terminy koncertów: 23.01, 30.01, 06.02, 14.02, 20.02.2019

"Cover & Folk Squad"- duet z Podhala grający polskie i zagraniczne covery muzyki rozrywkowej oraz muzykę góralską. Terminy koncertów: 16.01, 26.01, 02.02, 09.02.2019

Learn more

16 Sty

Muzyka na szczytach

Muzyka na szczytach

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” rusza już w najbliższą sobotę!

Przed nami tydzień wielu niezapomnianych wrażeń, wzruszeń i doznań muzycznych. Przyczynią się temu nie tylko wspaniałe krajobrazy Podhala, ale przede wszystkim niezwykli artyści, których będzie dane nam gościć w ramach Muzyki na Szczytach. Festiwal rozpocznie koncert Kronos Quartet. Będzie to jedyny występ tej grupy w Polsce! 

Learn more

01 Wrz

Strefa Kibica

Strefa Kibica

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z udziałem Reprezentacji Polski.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania w Kawiarni Widokowej "3. PIĘTRO"

 

 

Learn more

18 Cze

Dni Zakopanego 1-10 czerwca

Dni Zakopanego 1-10 czerwca

Dni Zakopanego powołane zostały na pamiątkę wizyty Świętego Jana Pawła II, który odwiedził Zakopane i Tatry w 1997

Od 21 lat w tym miejscu odbywają się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym i sportowym. W organizację przedsięwzięć włączają się instytucje kultury, sportu, zdrowia, a także organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy.

Program tegorocznych Dni Zakopanego:

1.06. Rycerski Dzień Dziecka w Parku Miejskim

2.06. Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich "Złote Kierpce", Kino Giewont

        Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Zakopane, korty tenisowe w Parku Miejskim

3.06. Bieg Hasiora-Muzeum Tatrzańskie

         ZakoEko Bieg, II Bieg Gazdów, MOSIR

         Koncert Uczniów Zakopiańskiej Akademii Śpiewu pod dyrekcją Pauliny Martini, Teatr im. St.I.Witkiewicza, Scena AB

4.06 Zakopiańska Gala Sportowa, Urząd Miasta Zakopane

5.06 Zakopane Biega, COS i MOSIR-Bieg Sokolika

8.06 Bieg Sokoła, Kuźnice

9.06 Bieg Wysokogórski  im. dh Franciszka Morduły, Kino Sokół

10.06 Bieg im.Władysława hr. Zamoyskiego, Palecenica Białczańska

         Uroczysta Gala i otwarcie wystawy okolicznościowej. Jubileusz XXX-lecia zespołu góralskiego "Zornica" i muzyki góralskiej "Jutrzenka"

         Wystawa fotografii Pawła Chileckiego "Nie-Zakopane" i czytelnia fotograficzna w ramach Kraków Foto Fringe

 

 

Learn more

01 Cze

NOC MUZEÓW

NOC MUZEÓW

W maju pod Tatrami pełne atrakcji są nie tylko dni. Za sprawą Nocy Muzeów, miłośnicy kulturalnych wrażeń mogą odwiedzić miejsca sztuki w porach zazwyczaj niedostępnych. Za sprawą wyjątkowej atmosfery inicjatywa już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem, bo blask księżyca to nie jedyne urozmaicenie. Placówki biorące udział w wydarzeniu przygotowują na tę okazję specjalne niespodzianki.

PROGRAM

Wystawa plenerowa na dolnych Krupówkach przy Cukierni Samanta

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Świat do góry nogami, czyli spacer z nietoperzami, godz. 19.30

Oprowadzanie po wystawie etnograficznej, historycznej i przyrodniczej, godz. 21.00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18

Okiem eksperta – zwiedzanie zakamarków pierwszej willi w stylu zakopiańskim, godz. 21.00

Galeria Władysława Hasiora

Sprowokuj wyobraźnię – warsztaty dla rodzin z dziećmi, godz. 18.00

Skala dziwności – wernisaż wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, godz. 20.00

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 23.00

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Koziołek Matołek – bajki z projektora, godz. 16:00

Zwiedzanie z przewodnikiem godz. 20.00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje, Droga do Rojów 6

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 23.00

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zamoyskiego 25

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 22.00

Learn more

19 Maj

Wiosna Jazzowa Zakopane 2018

Wiosna Jazzowa Zakopane 2018

„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem” – to hasło już po raz piętnasty będzie towarzyszyć muzyce synkopowanej, rozbrzmiewającej pod Tatrami między 27. a 30. kwietnia. W tych dniach Zakopane znów stanie się światowym centrum jazzu, goszcząc artystów z najwyższej półki i rzesze wiernych fanów. Wiosna Jazzowa od początku istnienia była ważnym punktem w muzycznym kalendarzu Zakopanego. Z czasem stała się jednym z najbardziej znaczących festiwali jazzowych w Polsce i współpracujących z nim krajach Grupy Wyszehradzkiej, a w 2012 dołączyła do ekskluzywnego grona imprez, fetujących International Jazz Day pod patronatem UNESCO.

https://festiwale.zakopane.pl/2018/wiosna-jazzowa/o-festiwalu/program

 

 

Learn more

27 Kwi

XX zawody o Wielkanocne Jajo

XX zawody o Wielkanocne Jajo

Malowanie pisanek w Wielkanoc jest tradycją piękną i niewielu z nas wyobraża sobie święta bez tradycyjnego jajka. W poniedziałek wielkanocny już po raz dwudziesty rozegrane zostaną zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo w Suchym Żlebie przy Hotelu Górskim PTTK Kalatówki.

Zawodnicy i zawodniczki wystartują ubrani w stroje „z epoki” lub tradycyjne góralskie. Na stoku można więc będzie zobaczyć damy w powłóczystych sukniach, kapeluszach i woalach, panów w pumpach i cylindrach a także zadziornych gazdów i roześmiane gaździny.

Zawody te są kontynuacją bogatej tradycji narciarskiej Kalatówek. To właśnie tam założono w 1910 pierwszy w polskich Tatrach ośrodek narciarski. Prowadzono kursy, urządzano zawody w zjazdach, slalomach, a nawet skokach.

PROGRAM ZAWODÓW

10.00 – 11.30 Zapisy
11.35 – 12.00 Prezentacja zawodników
12.00 Start konkurencji
14.30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Learn more

02 Kwi

Zimowe koncerty na 3.PIĘTRZE

Zimowe koncerty na 3.PIĘTRZE

Podczas tegorocznych ferii zimowych atrakcją dla naszych Gości będą cyklicznie odbywające się koncerty w Kawiarni Widokowej 3. PIĘTRO. W środy bawić się będziemy z duetem Cover&Folk Squad wykonującym polskie i zagraniczne covery muzyki rozrywkowej. Prócz dawnych hitów usłyszeć będziemy mogli także tradycyjne utwory folkowe. W soboty uprzyjemniać czas będzie Qba Starzyk gitarzysta i wokalista zespołu TEH. Na jego koncertach akustycznych zabrzmią klasyki takie jak Pink Floyd czy Boba Dylana, oraz autorskie utwory TEHu inspirowane między innymi Guns n Roses, czy Scorpions.

Zapraszamy wszystkich serdecznie w każda środę i sobotę o 19:00

Learn more

17 Sty

.

.

Życzenia świąteczne
 

Learn more

22 Gru

Otwarcie sezonu zimowego 2017

Otwarcie sezonu zimowego 2017

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i  Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na otwarcie sezonu zimowego 16 grudnia o godz. 16.00 na ul. Krupówki, przy Oczku Wodnym.

W programie:

- wspólne rozświetlenie choinki przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę i Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego

- otwarcie wystawy "Boże Narodzenie pod Giewontem"

- wspólne kolędowanie z zespołem góralskim "Giewont"

- degustacja wigilijnych potraw regionalnych.

Wydarzenie towarzyszące: godz. 11.00 mecz piłkarski reprezentacji miast partnerskich Zakopane - Sopot, stadion COS Plato

Wstęp wolny! Zapraszamy! 

 

 

Learn more

16 Gru

Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada

Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza na Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada w ramach obchodów 160. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenie, które Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2017r. w nowym kinie studyjnym „Kino Miejsce”. Pokaz filmów otworzy film „Jej powrót” w reż. Witolda Orzechowskiego zrealizowany na podstawie noweli Conrada pt. Powrót. Wstęp Wolny.

Program

Learn more

01 Gru

IV Zakopiański Bieg Niepodległości

IV Zakopiański Bieg Niepodległości

11 listopada w naszym mieście rywalizować będą uczestnicy IV Zakopiańskiego Biegu Niepodległości.Trasa jak na Zakopane jest stosunkowo płaska, przebiega ulicami miasta. Niesamowite widoki na panoramę Tatr i liczne zabytki na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Podglad trasy

 

 

Learn more

11 Lis

Międzynarodowy Dzień Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

Międzynarodowy Dzień Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

KONCERT JESIENNY w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki w GALERII JEDNEGO AUTORA

24 października (wtorek) o godz. 16.00, Sala Koncertowa ZPSA, ul. Sienkiewicza 12

W koncercie wystąpią pedagodzy i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych pod kierunkiem Mirosławy Lubowicz i Aleksandry Jeleńskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych pod kierunkiem Jolanty Dolińskiej. 

Learn more

24 Paź

Muzyka na szczytach

Muzyka na szczytach

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” to wydarzenie muzyczne organizowane nieprzerwanie od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia.

Tatry od zawsze stanowiły inspirację dla wielkich kompozytorów: Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego czy Wojciech Kilara. Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza postanowiło podjąć próbę przywrócenia Zakopanemu dawnej świetności, zapraszając tutaj wybitnych artystów.

Zaowocowało to koncertami gwiazd światowej kameralistyki, takich jak: Kronos Quartet, The King’s Singers, Ewa Pobłocka, Mayuko Kamio, Royal String Quartet, Szymanowski Quartet, Sharon Kam, The Brodsky Quartet czy Apollon Musagète Quartett.

Learn more

09 Wrz

Festival of Mountain Folklore

Festival of Mountain Folklore

Sierpień pod znakiem folkloru w Zakopanem.

"W dniach 17-25 sierpnia 2017r. odbędzie się 49 Międzynarodowy Festiwal Folkloru ZIem Górskich. Jest to wydarzenie z niemal 50-letnią tradycją, które przyciąga nie tylko zespoły z całego świata oraz wielu znawców i miłośników folkloru, ale jest również niezwykłą wakacyjną atrakcją dla wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. Celem festiwalu jest kultywowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego górskich regionów, a także promocja polskiej kultury ludowej i folkloru podhalańskiego. Festiwalowi towarzyszy szereg atrakcyjnych imprez towarzyszących. Pokazują one piękno ludowej tradycji oraz ogromną troskę o zachowanie jej autentyzm i przekazanie następnym pokoleniom. Siłą zakopiańskiego festiwalu jest więc sięganie do korzeni, do dziedzictwa przodków. Wyjątkowa jest także jego konkursowa formuła, która wyróżnia go wśród innych podobnych wydarzeń w Polsce i na świecie. To dzięki niej Festiwal uznawany jest nie tylko za jeden z największych i najstarszych, ale także za najbardziej prestiżowy. Tym samym doskonale promuje on polską kulturę ludową, podhalański folklor i jest wizytówką Zakopanego.

 

 

Learn more

17 Sie

Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki

W dniach 11-14 sierpnia 2017 r. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego organizują Zakopiański Festiwal Literacki. Wydarzenie to odbędzie się w tym roku po raz drugi. Mając na uwadze zeszłoroczną edycję, podczas której odbyło się łącznie 16 spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Targi Książki pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”, mamy nadzieję, że tegoroczna edycja stanie się jednym z najciekawszych środkowoeuropejskich festiwali poświęconych książkom.

Learn more

11 Sie

74. Tour de Pologne 2017

74. Tour de Pologne 2017

Tour de Pologne to największe wydarzenie sportowe w Polsce. W dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2017 roku odbędzie się 74. edycja wyścigu.

03.08 ETAP 6 - KOPALNIA SOLI WIELICZKA - ZAKOPANE.

Peleton wjedzie tego dnia w wysokie góry, po drodze mijając między innymi rodziny dom dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie klasycznym – Justyny Kowalczyk. Przed metą na kolarzy czeka runda wokół Zakopanego. 64 kilometry z pięcioma górskimi premiami I kategorii w Bustryku, na Butorowym Wierchu w Kościelisku i na przełęczy Głodówka. Jedyną lotną premię tego dnia wyznaczono przy Nosalowym Dworze gdy peleton pierwszy raz minie linię mety. Ostateczny finisz, jak zwykle najwyższych lotów, przed Wielką Krokwią, która niejedno już w Tour de Pologne widziała.

04.08 ETAP 7 - BUKOVINA RESORT - BUKOWINA TATRZAŃSKA

Finał tegorocznego Tour de Pologne to rywalizacja na prawdziwie królewskim etapie. Przed kolarzami dwie rundy, z których każda będzie miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogą się obyć bez górskich premii I kategorii, których będzie sześć. Premie usytuowane zostały w Łapszance, Sierockiem i na kultowej już Ścianie Bukovina, gdzie niejeden kolarz w myślach przeklinał podjazd pod Gliczarów Górny. Ostatnia premia poświęcona została pamięci Joachima Halupczoka i będzie punktowana podwójnie. Jedyny lotny finisz tego dnia, na drugiej pętli, będą gościły Szaflary. Po tym jak w ubiegłym roku etap wokół Bukowiny został anulowany z powodu ulewnego deszczu, wszyscy mają nadzieję, że aura w tym roku będzie znacznie bardziej łaskawa dla kolarzy.

 

Learn more

03 Sie

Koncert Martyny Kasprzyckiej

Koncert Martyny Kasprzyckiej

Zapraszamy na koncert ballad i standardowej muzyki jazzowej Martyny Kasprzyckiej (wokal) wraz z duetem gitarzystów (Mikołajem Inglotem i Krzysztofem Orzechowskim).

Już w najbliższą sobotę 22 lipca w godzinach 20:00 - 23:00 w naszej kawiarni "3.piętro".

MARTYNA KASPRZYCKA ma 17 lat, jest absolwentką szkoły muzycznej w Zakopanem, laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych a ostatnio uczestniczką znanego muzycznego programu telewizyjnego IDOL.

MIKOŁAJ INGLOT i KRZYSZTOF ORZECHOWSKI, tworzą duet już od trzech lat. Grają głównie standardy jazzowe, chociaż równie często sięgają do innych stylów muzycznych. Mają za sobą wiele wspólnych występów w Zakopanem i Krakowie.

Learn more

22 Lip

Recital fortepianowy B.Czamańskiego

Recital fortepianowy B.Czamańskiego

 

Bartosz Czamański, pianista, muzykolog, historyk.  W swej muzyce łączy technikę gry wywodzącą się z polskiej szkoły fortepianowej, a więc od Chopina, Szymanowskiego po muzyków współczesnych. Przesiąknięty jazzem recital nawiązuje również do muzyki jazzowej. Podczas swego występu pianista zaprezentuje zapomniane melodie grywane w kawiarniach oraz kompozycje takich mistrzów jak: Krzysztof Komeda,  Bill Evans, George Gershwin i wielu innych.

Zapraszamy do Kawiarni Widokowej Hotelu Logos dnia 8 lipca (sobota) od godz 20:00-23:00

Learn more

08 Lip

Święto ulicy Strążyskiej

Święto ulicy Strążyskiej

Zakopiański oddział Związku Podhala jak co roku organizuje szereg atrakcji podczas Święta ulicy Strążyskiej. Wspólne świętowanie rozpoczyna Msza Święta w Starym Kościólkuna ulicy Strąźyskiej, nastepnie odbywać się będzie przejazd zaprzęgów konnych. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje np. wystrzał armatni, występ zespołu regionalnego czy festyn z zajęciami sportowymi i plastycznymi.
 

Learn more

18 Cze

Otwarcie sezonu letniego

Otwarcie sezonu letniego

Na przywitanie lata zaprasza do siebie Zakopane. Początek tego gorącego okresu, nie tylko pod względem pogody, ale przede wszystkim  ilości proponowanych wydarzeń,  w tym roku przypada w naszym mieście na długi weekend czerwcowy.
Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz.  16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca  poszczególne elementy stroju góralskiego,  w formie, uproszczonego przewodnika.
Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków. 
Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach. 
 
Learn more

17 Cze

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Maj jest ulubionym miesiącem wszystkich amatorów tego, co piękne i fascynujące. To na ten miesiąc przypada ogólnopolska Noc Muzeów, podczas której nie tylko bezpłatnie można nadrobić całoroczne zaległości kulturalne w galeriach i muzeach, ale także wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Atrakcji nie zabraknie także w Zakopanem. Wystawy, wernisaże, czy zwiedzanie z przewodnikiem to tylko kilka punktów programu imprezy.

Learn more

20 Maj

XIX edycja Zawodów <br/>o Wielkanocne Jajo

XIX edycja Zawodów
o Wielkanocne Jajo

Tegoroczne zawody odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny dnia 17 kwietnia na Polanie Kalatówki.

Zawody na starym sprzęcie narciarskim, w konsekwencji lat 30-stych.

Wymagane: narty biegowe oraz stylowy strój.

Program zawodów:

 • 10:00- zapisy
 • 11:30- prezentacja zawodników
 • 12:00- start konkurencji
 • 14:30- ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
 •  

Więcej informacji pod nr.tel: 18 206 36 44

Learn more

17 Kwi

Red Bull Bieg Zbójników

Red Bull Bieg Zbójników

25 lutego 2017 (w Białce Tatrzańskiej, o godz. 12:00) rozegra się 4. edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników.

To otwarte zawody w biegach narciarskich. Uczestnicy ruszają ze startu wspólnego u podnóża Kotelnicy Białczańskiej. Przed nimi 8,2 km ciekawej trasy. Dozwolona jest każda technika biegu, a zadanie jedno: jak najszybciej dotrzeć na metę na szczycie Jankulakowskiego Wierchu.

Learn more

25 Lut

Puchar Zakopanego<br /> w narciarstwie alpejskim

Puchar Zakopanego
w narciarstwie alpejskim

Zawody stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności by wygrać nagrodę główną. Choć te atrybuty na pewno nie zaszkodzą w dostaniu się do specjalnej konkurencji, w której znajdą się zwycięzcy swoich grup wiekowych i kilku szczęśliwców z „dzikimi kartami” do których uśmiechnie się los. 

Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego.

Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na 18.02.2017 na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Prawdopodobnie po tym etapie znani już będą faworyci do wielkiego finału odbywającego się 25.02.2017 na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn. 

Learn more

18 Lut

Sylwester z TVP 2 <br />w Zakopanem

Sylwester z TVP 2
w Zakopanem

Wyjątkowa noc sylwestrowa u stóp Giewontu z TVP 2.

Różnorodny repertuar gwarantuje dobrą zabawę każdemu kto tego wieczora odwiedzi Zakopane.

Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Edyta Górniak, Margaret, Anita Lipnicka, De Mono, Szymon Chodyniecki, Zakopower, Cugowscy, Afromental, Future Folk, Tuhgaj bej, Patryk Kumór, Formacja Nieżywych Schabuff, Oceana, Shaun Baker. Wśród wykonawców szczególne miejsce przypadnie artystom regionalnym. Muzyczne tradycje Podhala zaprezentuje Hanna Rybka.

Zabrzmią hity ostatnich miesięcy oraz niezapomniane evergreeny, które od lat bawią kolejne pokolenia, m.in. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „To nie ja byłam Ewą”, „Dziwny jest ten świat” i inne. Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach.

O północy czeka nas estradowy pokaz sztucznych ogni, który obwieści zgromadzonym gościom nadejście nowego roku 2017!

Sylwester z Dwójką rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie to sześć godzin zabawy przy ponad osiemdziesięciu najgorętszych przebojach, królujących na polskich i światowych listach.

Zapraszamy!

Learn more

31 Gru

Międzynarodowe Forum Górskie

Międzynarodowe Forum Górskie

W dniach 24/25 listopada 2016 roku w Hotelu Logos*** odbędzie się VII Międzynarodowe Forum Górskie.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem  oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury od paru lat organizują Międzynarodowe Forum Górskie nakierowane na strategię rozwoju tych terenów.

W bieżącym roku Forum poświęcone będzie wybranym zagadnieniom warunkującym rozwój Podtatrza.

Wzorem lat ubiegłych w konferencji wezmą udział przedstawiciele środowisk naukowych, przedsiębiorcy, politycy, ludzie samorządu oraz specjaliści z wielu dziedzin.

Misją Międzynarodowego Forum Górskiego jest zacieśnianie współpracy na obszarach górskich, wspieranie transferu wiedzy oraz podejmowanie wspólnych działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej. Istotnym elementem jest współpraca regionalna i ponadregionalna, która ma na celu analizę wszystkich tworzących ją czynników, mających wpływ na jakość usług turystycznych, promocję regionu oraz współpracę podmiotów gospodarczych z samorządami, komunikację, ochronę środowiska, edukację oraz stale tętniącą życiem tradycję obszarów górskich.

Learn more

24 Lis

.

.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. VIII edycja festiwalu „Muzyka na Szczytach” zabrzmi w tym roku w Zakopanem od 3 do 10 września. Wystąpią światowe gwiazdy kameralistyki - Shirley Brill, Jonathan Aner, Olga Pasiecznik i Royal String Quartet. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pojęcie „czasu”. Pod Tatrami zaprezentowane zostaną kompozycje pochodzące z różnych epok. Po raz pierwszy obok muzyki współczesnej zagości muzyka dawna. Artyści zagrają arcydzieła Roberta Schumana, Oliviera Messiaena, Césara Francka i Domenica Scarlattiego,które wybrzmiązarówno w oryginale jak i we współczesnych aranżacjach. Koncerty odbywać się będą w nowoczesnym gmachu kościołaśw. Krzyża oraz zabytkowym kościele św. Klemensa na Pęksowym Brzyzku.

Learn more

03 Wrz

VII European Regional Trade

VII European Regional Trade

VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych

11-15 sierpień Zakopane

"Przed nami już siódma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej Dolnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Nie zabraknie również wyrobów rękodzieła ludowego czy charakterystycznego dla danego regionu.

Podczas Targów odbywa się: Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich, który otwiera barwny korowód, w którym uczestniczą bacowie, delegacje władz samorządowych, goście zaproszeni i tłumy turystów. Podczas festiwalu pokazana jest m.in. produkcja osypka, różne sposoby jego zastosowanie w kuchni. Odbywają się również zawody z udziałem baców oraz publiczności. „Próba smaku”, czyli konkurs na najlepszy oscypek, gdzie brane są pod uwagę: wielkość, kształt i kolor osypka, „Pucenie Oscypka”, „Dojenie i strzyżenie owiec” zawody dla baców, juhasów i honielników. Przez cały czas trwania Festiwalu odbywają się występy zespołów regionalnych, degustacja potraw góralskich oraz oscypka, bundzu i żętycy. Nagrody przyznawane są przez komisję konkursową składającą się z baców, Starosty Tatrzańskiego, Inspektora weterynaryjnego, zaproszonych gości i publiczności. Podczas Targów przeprowadzany jest też konkurs „Na najlepszy produkt Europejskich Targów Produktów Regionalnych”.Targom towarzyszyć będą występy zespołów regionalnych z zaprzyjaźnionych powiatów oraz zespoły góralskie.

Sierpień to czas gdy pod Tatrami odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i z całego świata. Dla nich więc Europejskie Targi Produktów Regionalnych będą wyprawą w najciekawsze zakątki autentycznej Polski i Europy"

Zapraszamy wszystkich Gości do zapoznania się z programem targów.

 

 

 

 

Learn more

11 Sie

World Youth Day in Zakopane

World Youth Day in Zakopane

           

XXXI Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych ludzi z całego świata.

Dla osób odwiedzających Zakopane po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Zakopane przygotowuje cykl imprez.

Ich celem jest przedłużenie wspólnego przeeżywania tego wspaniałego czasu duchowej odnowy.

Wszystkich zainteresowanych czeka szeroka oferta kulkuralna.

Program:
29 lipiec ( piątek) Dolna Rówień Krupowa

Godz. 18:00 Transmisja Drogi Krzyżowej z Ojcem Świętym

30 lipiec (sobota) Dolna Rówień Krupowa

Godz.19:30 Czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie

31 lipiec ( niedziela) Dolna Rówień Krupowa

Godz.10:00 Msza Święta z kazaniem transmitowanym z Mszy św. z Ojcem Świętym Franciszkiem

Godz.19:00 Film o Janie Pawle II w Zakopanem - " Moje Tatry"- pokaz na telebimie

1 sierpień ( poniedziałek) Dolna Rówień Krupowa

Koncert Górale dla Młodzieży Świata

Godz. 19:00 Występ zespołów góralskich

Godz. 20:00 Koncert zespołu Trebunie Tutki " Nuty Wielkiego Pasterza"

2 sierpień ( wtorek) Dolna Rówień Krupowa

Koncert Wiara, Nadzieja, Miłość pod Giewontem

Godz. 19:00 Występy zespołów góralskich

Godz. 20:00 Koncert gwiazdy- Stanisław Sojka

Learn more

29 Lip

Bicycle for Pope Francis

Bicycle for Pope Francis

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przekazał Caritas Polska w darze dla papieża Franciszka rower, który zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Uroczystość odbyła się przed startem piątego etapu wyścigu w Brzegach koło Wieliczki, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Rower zostanie przekazany papieżowi w niedzielę rano przed spotkaniem z młodzieżą. Obsługa Hotelu Logos miała przyjemność podziwiać papieski rower podczas pobytu w naszym hotelu Pana Henryka Charuckiego, zwycięzcy Tour de Pologne w roku 1979, który osobiście odwiózł rower do Brzegów.

 

Learn more

17 Lip

Tour de Pologne in Mountains

Tour de Pologne in Mountains


On 16-18 July 73 cycling race Tour de Pologne in Podhale. During the races
Our hotel will host well-known riders participating in the Tour de Pologne.

We invite you to stay close to the Masters.
Maybe the winner will host just with us and you will be able to congratulate him personally.

 

Learn more

16 Lip

Jacek’s Hajnos - Różaniec Exhibition

Jacek’s Hajnos - Różaniec Exhibition

Mayor of Zakopane, Zakopane Cultural Centre, City Art Gallery and the author would like to invite you to the opening exhibition of Jacek Hajnos – Różaniec.

Opening of 7 May 2016 r. (Saturday): 17.00
The exhibition is open from 7 May to 12 June 2016

The exhibition is a presentation of an interesting project artistic and social problem of homelessness.

Series of several dozen moving, excellent in the form of prints and drawings is the result of the work of Jacek Hajnos extremely talented artist of the younger generation, which for coupe years with great commitment and empathy portrayed met by themselves homeless. Complementing the exhibition are written or visual recorded by the artist stories of specific people with portraits.

 

                         

Learn more

07 Maj

United Europe Jazz Festival

United Europe Jazz Festival

13th United Europe Jazz Festival

April 29 - May 3

Hotel guests will be able to participate in Jam Session of well-known jazzmen and bluesman, appearing during United Europe Jazz Festival.

30 April- 2 May 2016 21:00 - 1:00 Cafe of the Hotel Logos- Jazz Club of the United Europe Jazz Festival.

Learn more

29 Kwi

Crocuses have already bloomed

Crocuses have already bloomed

The first crocuses have bloomed on the Tatra valleys.

This proves that spring appeared in our mountains.

We invite you to the Zakopane.

It must be seen.

Learn more

29 Mar

The Logos*** Hotel Cracow

The Logos*** Hotel Cracow

We invite You to our hotel in Cracow.

Cracow is an incredible city, where places of great and colorful history are neighbours to culture, science and business centers. Our LOGOS Hotel, situated In historical center of Cracow, is ideal opportunity for individual or business guests and for organized groups of tourists.

See the website of the Logos*** Hotel Cracow

Learn more

11 Gru

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close